Strona główna » Aktualności
Aktualności2021-07-05T19:17:01+02:00

Do tablicy idzie dziś Statut Szkoły!

13 czerwca, 2022|

Podczas czerwcowego webinarium zorganizowanego przez SOS dla Edukacji Łukasz Korzeniowski ze Stowarzyszenia Umarłych Statutów opowiadał o tym jak powinien wyglądać Statut Szkoły.
(więcej…)

Jak zaplanować, zorganizować, sfinansować zajęcia wakacyjne dla ukraińskich i polskich dzieci?

6 czerwca, 2022|

Na webinarium zaprosiliśmy organizacje społeczne, które oferują środki i wsparcie merytoryczne związane z organizacją zajęć edukacyjnych, integracyjnych i rekreacyjnych dla dzieci ukraińskich oraz polskich.
(więcej…)

Szkoła dobrostanu, nie tylko egzaminów. Jak to zrobić w naszej miejscowości?

31 maja, 2022|

Spotkanie z Jaryną Jasnij, koordynatorką programów dla ukraińskich nauczycieli i uczniów w Fundacji Szkoła z Klasą oraz z dr. Łukaszem Kosińskim, dyrektorem Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. 

(więcej…)

Jak wykorzystać edukację ekologiczno-przyrodniczą do integracji i poprawy dobrostanu?

31 maja, 2022|

Podczas kwietniowego webinarium zorganizowanego przez SOS dla Edukacji Karolina Baranowska i Gosia Świderek z Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła”, opowiadały o znaczeniu edukacji terenowej w edukacji szkolnej i przedszkolnej. Choć od lat wiadomo, że kontakt z przyrodą jest niezbędny do zachowania zdrowia psychicznego i fizycznego tak dzieci jak i dorosłych (więcej na ten temat tutaj) to wciąż zajęcia w terenie nie są traktowane jako pełnoprawna forma edukacji w polskiej szkole, a pogoda potrafi skutecznie odstraszać nauczycieli przedszkolnych do zapewnienia dzieciom codziennej dawki ruchu na świeżym powietrzu.

(więcej…)

Program Spynka, czyli lokalne centra animacji dla ukraińskich i polskich dzieci

31 maja, 2022|

Podczas kwietniowego webinarium zorganizowanego przez SOS dla Edukacji Monika Rościszewska-Woźniak z Fundacji Rozwoju Dzieci, opowiadała o programie opieki nad najmłodszymi dziećmi.

(więcej…)

Przejdź do góry