Na webinarium zaprosiliśmy organizacje społeczne, które oferują środki i wsparcie merytoryczne związane z organizacją zajęć edukacyjnych, integracyjnych i rekreacyjnych dla dzieci ukraińskich oraz polskich.

Podczas spotkania Ewa Grodek z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, Laurat Raca z UNICEF, Anna Kharytonova z Fundacji Ukraina oraz Monika Miłowska z Fundacji CultureLab przedstawili swoje modele wsparcia aktywności wakacyjnych oraz opowiedzieli o możliwościach udziału samorządów i organizacji społecznych w tych programach.

Następnie samorządowcy Jakub Pilarski z Sopotu, Krzysztof Kasztura z Cieszyna i Andrzej Suchanek z Warszawy przedstawili plany na zajęcia wakacyjne dla dzieci w swoich miastach.

Sieć Organizacji Społecznych dla Edukacji działa na rzecz dobrej i mądrej szkoły. Promujemy i upowszechniamy dobre praktyki w edukacji. Nasze propozycje zmian systemowych, rozwiązań dla samorządów i szkół, wywodzą się z wieloletnich doświadczeń pracy z polskimi szkołami, nauczycielami i nauczycielkami, dziećmi i ich rodzicami.

Spotkania realizowane w ramach projektu SOS for Education

Projekt dofinansowany w 2022 r. przez Civitates.

Udostępnij