Jesteśmy przekonani, że bezpieczna, solidarna, innowacyjna, demokratyczna i prospołeczna Europa, to stabilna, nowoczesna, praworządna i rozwijająca swój potencjał Polska. Wierzymy, że Europa to nasz najlepszy wybór!

To główna idea Fundacji Schumana – organizacji pozarządowej, która działa na rzecz silnej obecności Polski w Unii Europejskiej. Organizacja skupia się na budowaniu świadomości na temat spraw europejskich, wzmacnianiu postaw obywatelskich i współpracy międzynarodowej.

Fundacja organizuje – najczęściej w małych miejscowościach – spotkania i warsztaty, które pomagają zrozumieć, jak działa Unia. Prowadzi działalność ekspercką, a jej efektem są ekspertyzy na temat spraw ważnych dla Polski i UE. Prowadzi też stronę Wojownicy Klawiatury, gdzie nie tylko informuje o nieprawdziwości informacji podawanych przez osoby publiczne, ale również uczy, jak rozpoznawać fake newsy i z nimi walczyć.

Ważną częścią działalności Fundacji Schumana jest wsparcie osób i organizacji, które bronią wartości europejskich w środowiskach lokalnych. Fundacja wspiera powstawanie i prowadzenie Klubów Europejskich, realizuje programy edukacyjne i tworzy materiały dydaktyczne dla nauczycielek i nauczycieli. Dzięki programowi Schuman Volunteers młode osoby zaangażowane w sprawy europejskie mogą odbyć praktyki zagraniczne w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. To doskonała okazja do poszerzania kompetencji i wzmacniania synergii wśród europejskiej młodzieży.

Fundacja Schumana współorganizuje Europolis – cykliczne spotkania na temat rozwoju miast. Tegoroczne odbędzie się 22 listopada i będzie dotyczyło migracji i uchodźstwa w Polsce.

Udostępnij